Jste zde: orlenunipetrolrpa.cz > CZ/  Služby a areál/  Chempark Záluží
Velikost textu:  A AA
Chempark Záluží
Areál Chempark Záluží je největší chemický areál na území České republiky. Je to areál, který je součástí společenství ORLEN Unipetrol a.s. V Chemparku Záluží sídlí v současné době několik desítek významných chemických i servisních firem, denně se v něm pohybuje cca 6.500 zaměstnanců ze 180 firem.

Chempark Záluží je natolik významným aktivem společnosti ORLEN Unipetrol a.s., že stojí za to ho řídit na profesionální úrovni a tak vytvářet předpoklady pro další rozvoj a prosperitu všech subjektů na tomto území.

Chempark Záluží zajišťuje dodávky elektrické energie a tepla pro všechny subjekty v areálu a poskytuje komplexní facilitové služby i řadu jednotlivých služeb, spojených se správou areálu. Pozemky v areálu jsou sice ve vlastnictví ORLEN Unipetrol a.s., ale jejich správou je pověřen úsek Facility management společnosti ORLEN Unipetrol RPA s.r.o.

Zájmovým územím pro správu areálu a doprovodné služby je především oplocený prostor areálu a následně pozemky ORLEN Unipetrol a.s. a ORLEN Unipetrol RPA s.r.o.v blízkosti areálu. V budoucnu by mělo dojít k rozšíření zájmového trhu na ostatní pozemky v okolí, které by měly sloužit pro další rozvoj Chemparku Záluží.

Správa Chemparku Záluží spolu s doprovodnými službami je jednou z klíčových činností společnosti ORLEN Unipetrol RPA s.r.o., má za úkol rozšiřovat a zdokonalovat služby všem areálovým zákazníkům a podporovat příchod nových investorů.

Chempark Záluží má také nové možnosti využívat spolupráce v rámci regionálních rozvojových aktivit, podílet se na řešení sociální politiky regionu, podporovat školství, vzdělávání a rekvalifikačních programů a spolupracovat s velkými zaměstnavateli v regionu.​

   
Oplocené území 3,78 km2
Rozloha areálu​​ 8,23 km2
Železnice 110 km
Silnice 39,5 km
Počet budov 1 150
Elektrické rozvody 1 800 km
Telekomunikační rozvody 1 200 km
Vodovodní potrubí 330 km
Potrubí odpadních vod 150 km
Potrubní mosty 30 km
Potrubí na mostech 647 km
​​

Soubor k​e stažení​

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL